God kveld! I dag har jeg lyst å dele med dere en super enkel måte å lage julepynt på, billig er den og. Denne «DIY» har jeg delt før på bloggen men er like aktuell i år.
Det var ei dame på jobb som hadde funnet denne kjekke oppskriften på nett, takk June. På bilde over er det stjernen og de 2 hjertene på treet som jeg har laget. Slik gjør du:
Kok opp 1,25dl vann og hell umiddelbart oppi 200g natron og 1 dl maizena.
Vær rask med å rør det sammen for så å ta det av platen. Det må ikke svis. Form det til en seig klump og legg raskt over i en bolle. La ligge noen timer, kan gjerne ligge natten over med en kald klut over seg.
Jeg brukte potetmel til å kjelve den ut med. Det fungerte veldig godt.
Etter jeg hadde trykket dem ut med kakemann former lagt jeg et lite hull med en perle. Jeg lot dem ligge å tørke ut på kjøkkenbenken til dagen etterpå. Da var de stive og klar til å henges opp.
Disse henger jeg i trollhassel greiner som jeg har i en krukke over pianoet, syns de tar seg så fint ut. I år blir jeg nødt for å lage nye da jeg kastet mine i fjor. Tror jeg må få til det i løpet av helgen. I tillegg hadde jeg flere av disse på juletreet i fjor, ble så fint!
Håper du vil prøve og spør gjerne om du lurer på noe. Ha en riktig fin torsdagskveld videre ♥
Beate
Dei va kjempe fine?
TAKK 🙂